Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Sianożęty

Sianożęty

Obok Kołobrzegu (mniej więcej 10 kilometrów na wschód), przy Ustroniu Morskim (ok 1 km) leżą Sianożęty – nieduża miejscowość letniskowa. Położenie nad Zatoką Pomorską, w obszarze, gdzie często występują sztormy oraz wieją ostre wiatry od morza, powoduje iż atmosfera w okolicy Kołobrzegu przesycona jest jodem. Badania potwierdzają, iż w tej okolicy jego stężenie jest największe, z kolei jod ma prozdrowotne właściwości – jego deficyt zaś wywołuje choroby tarczycy.

Sianożęty mają bardzo dobre położenie nie tylko jeżeli chodzi o sąsiedztwo Kołobrzegu , lecz również bliskość piaszczystego brzegu. Od głównej ulicy miejscowości plażę oddziela raptem 400 m lądu, a a pewna ilość ośrodków wypoczynkowych położona jest jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą trzy, w ostatnim czasie wyremontowane, oznakowane wejścia. W ościennym Ustroniu znajduje się także molo. Plaża w Sianożętach jest wystarczająco szeroka i piaszczysta.
Sianożęty to również inne atrakcje niż jedynie plaża. W sąsiedniej miejscowości Bagicz zlokalizowane jest lotnisko budowane od 1935 roku dla lotnictwa niemieckiego, a po 1945 roku zajmowały je wojska sowieckie. Od 2012 roku działa tam turystyczne lotnisko, powinno ono obsługiwać ruch czarterowy i turystyczny samolotów zabierających do 20-tu osób. Można stąd przelecieć się motolotnią czy samolotem i podziwiać widoki z lotu ptaka.
Kolejną atrakcją jest pobliska stadnina koni, czy kursująca między Ustroniem Morskim oraz Sianożętami kolejka drogowa. Jeśli wspominamy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach można wybrać się na oglądanie Kołobrzegu, można wypłynąć stąd w niedługi rejs po Bałtyku. Warto także rozważyć wycieczkę promem odchodzącym z Kołobrzegu na Bornholm oraz spędzić tam dzień bądź dwa.
Sianożęty nie są aż tak gwarne jak Ustronie czy Kołobrzeg, stąd też jest to idealne miejsce na urlop z dziećmi. Tak baza gastronomiczna oraz noclegowa jest bogata oraz powinna spełnić wymagania większości, nawet wymagających wczasowiczów, przy tym jest naturalnie tańsza niż w oddalonym ledwie o 10 km Kołobrzegu.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem