Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Cisowo

Cisowo

W niedużym oddaleniu od brzegu morza (około 2 km), nieopodal Darłowa i jeziora Kopań, na wzniesieniu leży wioska Cisowo. Przez wiele stuleci Cisowo było wioską rolną. Współcześnie Cisowo to też miejscowość wypoczynkowa, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.

Cisowo słynie z umiejscowionej w wiosce elektrowni wiatrowej. z powodu ukształtowania terenu oraz panujące tutaj warunki pogodowe działa tutaj jeden z największych w naszym kraju zespół elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przechodzący przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.
Inny, wiele dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – prowadzi przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na jego trasie ujrzymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, grodziska, kościoły oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Jedną z atrakcji szlaku jest również cisowski, wybudowany z cegły, XIV-wieczny gotycki kościół.
Żeby dostać się do plaży, trzeba przejść mniej więcej dwa km lądu. Ale Cisowo oferuje też sąsiedztwo jeziora, na którym można uprawiać sporty wodne oraz łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować lub zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.
Gdyby więc, ktoś poszukiwał cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego gwaru i hałasu, a równocześnie chce dysponować zapleczem w postaci znacznego ośrodka urlopowego z typowymi wakacyjnymi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie wyśmienitym wyborem. Chociaż, nie ma tutaj hoteli, bowiem noclegi w Cisowie to przede wszystkim agroturystyka oraz domki wakacyjne.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem