Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Kołobrzeg Podczele

Kołobrzeg PodczelePodczele to współcześnie wschodnia dzielnica Kołobrzegu – Kołobrzeg Podczele. Podczele nie ma tak dalekiej przeszłości, stanęło jako zaplecze dla wznoszonego, dla Luftwaffe, od 1935 roku lotniska w sąsiednim Bagiczu. Postawiono tu koszary, osiedle garnizonowe oraz kasyno dla obsługi lotniska. Pod koniec Drugiej Wojny Światowej Podczele łącznie z lotniskiem zajęła Armia Radziecka. Podobnie jak w wielu takich miejscach w naszym kraju stanęło tu samodzielne miasteczko sowieckie ze szkołą, szpitalem, sklepami a także blokowiskiem. Stacjonowało tu około 2 tysiące żołnierzy wraz z rodzinami. W 1992 r. wraz z wycofaniem się wojsk radzieckich z naszego kraju Podczele zostało włączone w granice Kołobrzegu.

Dość szybko, dzięki sąsiedztwu oraz włączeniu do Kołobrzegu, miejscowość została zamieszkałą. Przeważa w tym miejscu poprzednia zabudowa po koszarowa oraz po sowieckie bloki z dużej płyty. Spotkamy tutaj również resztki infrastruktury lotniczej – schrony, drogi kołowania, hangary.

Kołobrzeg Podczele to spokojne oraz ciche miejsce. Miejscowość oddzielona jest od Kołobrzegu lasem i rozlewiskiem słonych bagien – stanowiących utworzony w 1996 roku Ekopark Wschodni. Teren osiedla jest też elementem Parku Krajobrazowego – Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Tę ciszę docenią na pewno rodziny z dziećmi. Jest tutaj wiele miejsca do rekreacji oraz jazdy rowerem, a na podczelskim, piaszczystym brzegu morza nie ma tłumów nawet w tzw. szczycie lata. A jeżeli komuś będzie tęskno za ciekawostkami tłumnego letniska – może udać się do Kołobrzegu i zapoznać się z jego atrakcjami.

Działają tu ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne oraz dużo mieszkań prywatnych oferujących kwatery i pokoje. Różnorodną propozycję noclegów w Podczelu oraz Kołobrzegu zobaczysz pod adresem: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem