Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Dąbki

Dąbki

Dąbki to przymorska wioska kuracyjna, atrakcyjnie umiejscowiona w środku Wybrzeża Słowińskiego. Brzeg morski limituje Dąbki od strony północnej natomiast od południa znajduje się duże, albowiem o powierzchni ok osiemnastu kilometrów kwadratowych jezioro Bukowo.


Lokalizacja miejscowości Dąbki sprzyja rozkwitowi turystyki, w szczególności aktywnego wypoczynku – pobudza do wypadów, natomiast dobrze zagospodarowany brzeg jeziora przyciąga pasjonatów sportów wodnych (np. żeglarstwa) i wędkarstwa. Tutejsze wypożyczalnie proponują sprzęt wodniacki, natomiast szkółki – kursy windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu i innych dyscyplin. Nad jeziorem działa także marina żeglarska, a w wakacje po jeziorze pływa mały stateczek spacerowy.
Istotnie najważniejszą atrakcją tej miejscowości jest pobliże Bałtyku i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. Na piaszczystym skraju morza, gdzieniegdzie w pobliżu samego wejścia do wody, znaleźć można ładne, różnokolorowe, małe kamyczki, a czasem odłamki bursztynu – perły Morza Bałtyckiego. W pobliżu plaży, pośród porastającego wydmy, lasu sosnowego, prowadzi całkiem długa, bo aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – morskie oraz czyste powietrze pełne jodu, przenikające się z aromatem licznych drzew iglastych i okazałych lasów, oraz znaczną wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Wskutek tego, prócz typowych urlopowiczów i wędkarzy, do miejscowości tej przez cały rok przybywają kuracjusze. Kuruje się w tym miejscu m.in. różnorodne przypadłości kardiologiczne, reumatyczne, nerwice i choroby układu oddechowego.
Bogata oferta ośrodków wypoczynkowych, domów gościnnych, pensjonatów, domków, pokoi i kwater – to wszystko składa się na noclegi w Dąbkach.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem