Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Wicie

Wicie

Wicie – to faktycznie niewielka wieś wypoczynkowa na polskim środkowym wybrzeżu. Za danymi statystycznymi w wiosce na stałe zamieszkuje poniżej 100 mieszkańców.

Wicie leżą oczywiście nad morzem, ale dodatkowo na południu wsi znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, rozmaite odmiany mające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Sąsiedztwo jeziora to też dobre miejsce do spacerów i eskapad rowerowych. Tym samym, dla osób lubiących aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to idealne położenie na urlop bądź wakacje. Teren wsi Wicie i otoczenia stanowi wycinek Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysta gdzieniegdzie z małymi kamykami, co więcej jest ona całkiem odludna. Od wsi oddziela ją pasmo wydm porośnięte standardową wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy też sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Chociaż wioska jest maleńka i nie ma w niej wielu barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w pobliskich: Darłowie, Darłówku (około 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). Noclegi w Wiciu to głównie domki nad morzem, z placami zabaw dla dzieci, jednakże dla ceniących sobie luksus przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem