Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość wypoczynkowa, leżąca wśród lasów iglastych, w gminie Rewal (około 8 kilometrów od samego Rewala). W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości rozdziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.
Usytuowanie w oddali od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi.

Nie brak tutaj ścieżek i szlaków turystycznych. Miejscowość jest zatem znakomita na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci oraz rodzinne wczasy. Od dawna urządzane są tu obozy harcerskie.

W wiosce Pogorzelica działa również niemało ośrodków SPA, sanatoryjnych – gros z nich otwarta jest przez cały rok. Wspomaga się tu terapia schorzeń układu krążenia, oddechowego. Nie brakuje także zabiegów kriogenicznych, inhalacji, czy kąpieli borowinowych. Gros ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych wczasowiczów – http://www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie.

Jeśli chodzi o wycieczki – warto udać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w ościennym Niechorzu. Ceglany budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na klifie. Wysoka na 36 m wieża z początku ma kwadratowy przekrój, potem przekształca się w ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających, niestety, z powodu popularności, w szczycie sezonu należy chwilę zaczekać, aby wspiąć się na taras widokowy, natomiast panorama z niego rekompensuje poniesiony wysiłek.

Piaszczysty brzeg to główna przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z klifowym brzegiem. Ażeby trafić na plażę należy przebyć klif, w sezonie letnim wytyczane jest tu strzeżone kąpielisko długie na mniej więcej 100 m.

Bezdyskusyjną atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest biegnąca tędy, działająca linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie urlopowym kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Na marginesie, warto zobaczyć słynne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W 2012 roku kolejka przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza.

Pogorzelica oferuje bogatą oraz różnorodną bazą noclegową. Oprócz wzmiankowanych już ośrodków SPA i infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy składają się również domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne i pokoje.

Więcej o miejscowości wypoczynkowej Pogorzelica przeczytasz na stronie: http://www.pogorzelica.com.pl

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem