Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Michałowice

Michałowice zimąO ile wierzyć legendzie, Michałowice powstały w XVII wieku – założone przez trzech braci Michałów. Byli to religijni wygnańcy z Czech po wojnie trzydziestoletniej. W tamtym okresie, w Czechach, nastąpiła ponowna katolicyzacja i ewangelikom zabierano majątki i powierzano je osadnikom niemieckim. Wielu Czechów znalazło w owym czasie schronienie w Karkonoszach.

Michałowice położone są u stóp Karkonoszy, z zachwycającym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. Nieopodal znajdują się niższe szczyty przykładowo Grzybowiec bądź Drewniak. To dobra baza wypadowa do turystyki po Karkonoszach – np na Wielki Szyszak idzie się ok 2 godzin 15 minut. Tyle samo pochłania piesza wycieczka do Zamku Chojnik lub schroniska pod Łabskim Szczytem. Karkonosze są również przychylne rowerzystom – wyznaczonych jest w tej okolicy wiele tras, po których mogą się poruszać pasjonaci dwóch kółek – nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Organizowane są w tej okolicy również turnieje kolarstwa górskiego. W okresie zimowym oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają amatorów nart, tak biegowych jak i zjazdowych (ofertę noclegów w Michałowicach znajdziesz TUTAJ).
Michałowice upodobali sobie także artyści – mieszka tu i tworzy malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel malarstwa alegorycznego i surrealizmu. Funkcjonują tu także dwa małe teatry Teatr Cinema i Teatr Nasz, wystawiające spektakle i kabarety.
Blisko stąd do Jeleniej Góry (około 14 km do centrum), Cieplic (około 10 km), Szklarskiej Poręby (około 7 km), Harrachova w Czechach (18 km) albo czeskiej Pragi (około 130 km).
Po więcej informacji o Michałowicach zapraszamy na stronę: www.michalowice.net.pl. Znajdziesz tam również galerię zdjęć i opis atrakcji w Michałowicach.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem