Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka wioska leżąca wzdłuż trasy łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest tylko 5 km. Grzybowo znajduje się w bezpośrednim pobliżu Morza Bałtyckiego – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Uformowały się tu rozległe torfowiska – które w przeszłości używane były jako źródło opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Choć Grzybowo leży nad otwartym morzem, to formuje ono w tej okolicy zatokę o długości około 7 km i szerokości do 800 metrów. Umiejscowienie to skutkuje tym, że Bałtyk ma tutaj wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na miejscowy piaszczysty brzeg kieruje 5 oznakowanych zejść, w wakacje funkcjonują tutaj cztery strzeżone plaże, każde długie na 100 m. Plaża w Grzybowie jest dość szeroka (30-50 m), o szczególnie jasnym piasku – to „sprawka” kryształów kwarcu i cyrkonu intensywnie tu występujących. W trakcie jesiennych a także wiosennych sztormów Bałtyk odkłada nowe, czyste warstwy piasku i płucze ten, który poprzednio tam się znajdował. Z tej przyczyny, grzybowskie plaże są tak czyste. Pomiędzy Dźwirzynem i Grzybowem znajduje się odcinek plaży, który od 20-tu lat zajmują nudyści.
Kitesurfing oraz windsurfing to sporty niezmiernie popularne w ostatnim czasie, nic zatem dziwnego, iż spotkamy miłośników tych sportów także w Grzybowie. O ile ktoś dopiero chciałby spróbować swoich sił w tych dziedzinach, powinien wybrać się do sąsiadującego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkół, które nauczają podstaw tych dyscyplin sportowych na płytkim jeziorze Resko.
W Grzybowie odkryjemy również dużo lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tutaj dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski bądź kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można udać się np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu oczekuje na nas wiele nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy wiele atrakcji: zabytki, muzea, kina czy teatry.
W Grzybowie funkcjonuje bogata baza tak gastronomiczna jak i noclegowa. Przeróżną ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie znajdziesz na stronie: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem