Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Jezioro Jamno i Bukowo

Łazy jezioro Jamno

Jezioro Jamno – to dziewiąte pod względem powierzchni jezioro w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 2200 hektarów. Pomimo dużej powierzchni to bardzo płytkie jezioro. Średnia głębokość to ok półtora metra a maksymalna ok czterech. Wielkość jeziora sprawia, iż jest ono idealną bazą do uprawy sportów wodnych.

Na jego brzegach znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także przystań jachtowa. Dodatkowo, w sezonie, można skorzystać z rejsów po jeziorze statkiem wycieczkowym. Jezioro Jamno to również atrakcja dla wędkarzy. Wędkarze mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze całego jeziora Jamno. Miejscowości letniskowe, leżące jednocześnie nad jeziorem Jamno i nad morzem to:  Mielno, Unieście i Łazy.

Bukowo to jezioro przybrzeżne położone na wschód od miejscowości Łazy. Należy do dość płytkich jezior – średnia głębokość to ok 2,8m. Brzegi jeziora porośnięte są szerokim pasem szuwarów, stanowiącym idealne schronienie dla wielu gatunków ptaków. W jeziorze żyje około 20 gatunków ryb, w tym populacja płoci, wędrująca między jeziorem a Bałtykiem oraz chroniony minóg rzeczny. Bukowo to raj dla wędkarzy – można tu złowić sieję, okonia, węgorza, sandacza. Najwięcej jednak jest tak zwanej drobnej rybki. Miejscowości letniskowe, leżące jednocześnie nad jeziorem Bukowo i nad Morzem Bałtyckim to Dąbkowice oraz Dąbki.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem