Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Unieście

Unieście

Unieście – wypoczynkowa miejscowość przymorska, administracyjnie autonomiczna, ale niemniej jednak traktowana przeważnie z Mielnem jako zespół miejscowości. Wynika to zapewne z faktu, że oba kurorty znajdują się koło siebie, a przez ich centra prowadzi jedna trasa, na całej jej długości zaś, pobudowano liczne obiekty noclegowe, rozrywkowe, punkty gastronomiczne, sklepy itd.

Granica między wczasowiskami uległa rozmyciu.
Wczasowisko jest wyjątkowo atrakcyjnie położone – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, tymczasem od południa – z znacznym jeziorem Jamno. Nadbałtycka plaża w letnisku jest szeroka (trzydzieści – czterdzieści pięć m), z reguły piaszczysta, z wytyczonym o długości stu metrów, wakacyjnym kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu pobudowano dawniej drewniane falochrony, na których na ogół przesiadują mewy, a niekiedy balansują także wczasowicze pozujący do pamiątkowych fotografii. W sąsiedztwie plaży usytuowanych jest wiele punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb, budek z lodami, goframi.
W letnisku tym w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku wybudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. W sąsiedztwie przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.
Wczasowicze, którzy nie pożądają ścisku na nadbałtyckiej plaży, mogą skorzystać z dobrodziejstw jeziora Jamno. Na jego brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na jeziorze można pływać na rowerach wodnych, łodziach, kajakach, żeglować itd. Tuż przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego Tramp zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, stąd również, w okresie letnim, zabierani są wczasowicze na rejsy po Jamnie statkiem Mila.
Mielno wraz z Unieściem to znaczący kurort morski, który – z powodu licznych dyskotek, rozrywek, klubów – ukochali sobie przede wszystkim ludzie lubiący muzykę, taniec, zabawę i tak zwane „nocne życie”. W sezonie letnisko może pomieścić naprawdę wielu letników, albowiem baza noclegowa jest tu bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można wyszukać właściwie każdy rodzaj noclegu – o rozmaitym luksusie, poziomie i w zróżnicowanej cenie. Pełną ofertę noclegową Unieścia znajdziesz pod adresem: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem