Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno to rybacka wioska i miejscowość wczasowa zarazem. Położona tylko 12 km od centrum sporego miasta jakim jest Kołobrzeg. Dźwirzyno leży jednocześnie nad morzem i jez. Resko. Miejscowość położona jest wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem, jaka w Dźwirzynie nazywa się ulicą Wyzwolenia. Przy niej rośnie szesnaście sędziwych, ponad 250-letnich dębów – pomników natury.

Sąsiednie jezioro połączone jest z morzem poprzez Kanał Resko. Jeszcze w XV w. jezioro miało ujście w okolicach współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tym miejscu dynamicznie port i obawiający się rywalizacji Kołobrzeżanie zagrodzili go, topiąc w jego wejściu statki wypełnione kamieniami. Mieszczanie Trzebiatowa w położeniu dzisiejszego Mrzeżyna wykopali kanał dając nowe ujście rzece Rega. Z kolei kanał Resko powstał dzięki przerwaniu przez sztormowe wody Morza Bałtyckiego mierzei oddzielającej jez. Resko od morza. Dzięki temu powstać mógł port. Współcześnie w Dźwirzynie funkcjonuje rybacki port.
W XIX stuleciu, wraz z rozkwitem komunikacji, do wioski rozpoczęli przyjeżdżać pierwsi wczasowicze. Oczarowała ich śliczna, o jasnym, drobnym piasku, dosyć szeroka plaża. Można na niej, naturalnie oprócz plażowania i kąpieli morskich, grać w siatkówkę, a w wakacje odbywa się tutaj „Bieg ku słońcu” o puchar wójta gminy. Nad piaszczystym brzegiem można też śledzić zmagania motolotniarzy. Plażę od wioski oddziela całkiem wysokie (do 16 m) pasmo wydm z lasem sosnowym. Natomiast na wodach Bałtyku i jeziora Resko można oddawać się coraz modniejszemu w Polsce windsurfingowi. Jezioro to także miejsce dla uprawiania innych sportów wodnych i wędkarstwa.
Dźwirzyno posiada również status uzdrowiska – pomaga się tu w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia. Z biegiem lat popularniejsze stają się turnusy medyczne i dużo ośrodków urlopowych, pensjonatów i nawet domów gościnnych organizuje propozycję skierowaną do kuracjuszy.
Dźwirzyno dysponuje obfitą bazą noclegową, której propozycje można zobaczyć tutaj: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Tworzą ją przede wszystkim pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki wakacyjne, ale nie brak również eleganckich apartamentów. Dźwirzyno to także miejsce, w jakim planowane są obozy, zielone szkoły dla dzieci.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem