Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to największe miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – mieszka tutaj bez mała 250 tysięcy mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym miastem w Trójmieście – statut miasta Gdynia otrzymała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Gdynia, mimo że jej dzieje sięgają XIII wieku, rozpoczęła się w zasadzie rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Przede wszystkim dzięki budowie portu morskiego i wojennego – umożliwiającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej – zanim rozpoczęła się II Wojna Światowa mieszkało tu prawie 130 tyś. mieszkańców.
Gdynia to 2, biorąc pod uwagę przeładunek, nasz port morski, specjalizujący się głównie obsługą kontenerów. Zarazem to kluczowy port pasażerski trójmiasta, stąd odchodzą promy do Szwecji. To również wielki port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny – podstawowa baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest również największa w Trójmieście marina. Jest w stanie ona obsłużyć do 300 jednostek, o długości do 24 m i zanurzeniu do 3 metrów. Ma tu miejsce dużo wydarzeń żeglarskich jak przykładowo The Culture Tall Ships Regatta. Atutem przystani jest to, iż położona jest ona bez mała w centrum miasta, w 10 minut żeglarze dotrą na węzłowe ulice Gdyni.
Gdynia to oczywiście miasto akademickie i ośrodek kultury. Nie brakuje tutaj kin, muzeów, teatrów czy galerii sztuki. Przy Nabrzeżu Pomorskim cumują dwa okręty – muzea. ORP Błyskawica – okręt który walczył w czasie II Wojny Światowej i Dar Pomorza – Żaglowiec. W Gdyni odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych – z najbardziej znanym, odbywającym się od 1986 r., festiwalem naszego kina – Gdynia Film Festival – filmy konkurują o Złote Lwy – główną nagrodę. Więcej o atrakcjach Gdyni przeczytasz tutaj: www.gdynia.com.pl/gdynia-atrakcje-turystyczne
Gdynia to dla wielu naszych rodaków – miejsce odpoczynku nad Bałtykiem. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje tutaj cztery kąpieliska: Śródmieście, Babie Doły, Redłowo oraz Orłowo. Długość pilnowanych plaż to 100-200 m, a każdego dnia bezpieczeństwa kąpiących się pilnuje trzydziestu pięciu WOPR-owców.
W Gdyni każdy wczasowicz znajdzie dostosowany dla siebie nocleg. Od komfortowych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe oraz pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem