Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, pomiędzy Gdynią i Władysławowem położone jest ponad 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII wieku, a w I-szej poł. wieku XIII-tego otrzymał statut miasta. Puck przechodził z rak do rąk – rządzili nim Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, ba nawet król Szwedzki oraz oczywiście Prusacy i Polacy.

Dlatego też, w mieście zachowało się wiele zabytków: barokowy, ryglowy szpitalik dla ubogich – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego wieku (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX w. z XIX-wiecznym ratuszem. Dodatkowo, w miejscowości spotkać można charakterystyczne dla tego regionu domy szachulcowe.
Puck to rzecz jasna cel wyjazdów wczasowych tysięcy naszych rodaków. Przyciąga ich dogodne położenie Pucka, piaszczysty brzeg morski ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, tutejszym molem, malowniczym portem rybackim i jachtowym. Zważywszy na położenie nad zat. Pucką – najdogodniejszym w Polsce położeniem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – Puckie plaże pełne są kolorowych żagli i latawcy. Można tu także podziwiać ekskluzywne jachty pływające po zatoce, a również udać się stąd na wycieczkę po niej. Rzecz jasna w Pucku i jego otoczeniu wyznaczonych jest niemało szlaków do turystyki rowerowej i pieszej.
Urlopowicze wybierający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie zawiodą się. Czeka na nich różnorodna baza gastronomiczna: lodziarnie, kawiarnie, restauracje, smażalnie, bary oraz budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Podobnie bogata jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, domy gościnne jak i tanie kwatery prywatne – całość tworzy noclegi w Pucku.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem