Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Rogowo

Rogowo

Pomiędzy Mrzeżynem na zachodzie a Dźwirzynem na wschodzie, niedaleko Kołobrzegu (mniej więcej 15 km), nad morskim brzegiem leży nieduża miejscowość wypoczynkowa – Rogowo. Osada leży również przy jeziorze Resko Przybrzeżne.
Historia osady sięga XV wieku. W owym czasie mieszczanie z Kołobrzegu zatarasowali port morski w Regoujściu, topiąc w jego wejściu statki wypełnione kamieniami.

Pobudowano nowy port morski w sąsiednim Mrzeżynie tworząc nowe ujście Regi, a ludzie zaczęli zasiedlać okolice dzisiejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem wojny funkcjonował tutaj garnizon plot, a na jeziorze Resko Przybrzeżne baza dla łodzi latających. Do końca XX stulecia była w tej okolicy polska jednostka wojskowa.
Z zasadniczej ulicy Rogowa, łączącej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad brzeg Morza Bałtyckiego jest tylko 200 – 300 m. Miejscowa plaża jest szeroka oraz piaszczysta. Mało tego, nie ma tutaj rzeszy urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu urlopowego. W sąsiednim jeziorze można wędkować czy uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, kitesurfing, windsurfing). Na rzece Rega natomiast, organizowane są kajakowe spływy.
Jak to bywa, wczasowiska w większości przypadków, oferują wypoczynek skierowany do określonej grupy turystów. Na Rogowo zdecydują się raczej turyści lubiący ciszę, wczasowicze z dziećmi i seniorzy. Nie ma tu renomowanych klubów, dyskotek, jest z kolei sąsiedztwo jeziora i lasów inspirujące do pieszych wędrówek a także wycieczek na rowerze. Funkcjonuje tu całkiem duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie jedynie dla „wojskowych”), ale oprócz niego, noclegi w Rogowie to przeważająco pensjonaty, domki campingowe i letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje, a również kempingi. Pod tym adresem: www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie – pełna oferta noclegowa Rogowa.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem