Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Kopań

Kopań

Kopań to nieduża wioska nadmorska, położona ok. 3 km na wschód od Darłowa, na morenowym nasypie – od którego wywodzi się słowiańska nazwa miejscowości oznaczająca pagórek. Z Kopania roztacza się piękna panorama morza oraz okolicy.

Kopań niegdyś był wsią typowo rolniczą, współcześnie dynamicznie ewoluują w nim usługi turystyczne – wznoszone są tu domy gościnne, domki letniskowe, pensjonaty a także inne obiekty urlopowe (noclegi w Kopaniu: www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie). Między nowymi obiektami noclegowymi można dostrzec zajmujące przykłady budownictwa zagrodowego z XIX, a nawet XVIII stulecia.

Kopań jest nieco oddalony od linii brzegowej – w prostej linii do piaszczystego brzegu jest blisko półtora km. Aczkolwiek odległość tą można wygodnie przejść albo przejechać na rowerze – cisza, spokój, śliczna, bogata natura oraz orzeźwiające powietrze powodują, iż sprawiają, że taka 20-to minutowa wędrówka jest wielką przyjemnością, zwłaszcza że finałem jest wygodne, szerokie oraz piaszczyste dojście na piękną plażę. Plaża w Kopaniu nie jest nazbyt szeroka, ale natomiast piaszczysta, czysta a także niezatłoczona nawet latem! Otaczające ją niskie wydmy porośnięte są lasem świerkowym, który aromatyzuje tutejsze powietrze żywicznym zapachem.

Atrakcją letniska jest też inny obszar wodny – duże jezioro przybrzeżne noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż morski brzeg – z grubsza 0,5-1 kilometra na wschód od miejscowości. Jezioro ulubili sobie wyjątkowo wędkarze (w jego wodach żyje niemało gatunków ryb) a także fanatycy sportów wodnych. Latem znajduje się na nim mnóstwo kajaków, żaglówek i innych jednostek wodnych. Z uwagi na bliskość Bałtyku, pogoda na jeziorze jest bez mała zawsze taka jak na morzu – tym samym fala i ciągły wiatr, które bardzo odpowiadają windsurferom. Ich także można niejednokrotnie dojrzeć na jeziorze.

Właściwością kluczową Kopania jest przeważająca w tym miejscu spokój oraz cisza – ani trochę nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich. Miłośnicy wakacyjnych atrakcji zdołają z kolei spotkać je w pobliskiej miejscowości Darłowo.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem