Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Mielenko

Mielenko

Mielenko to maleńka wieś przymorska naszego wybrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana tuż obok (dwa km) legendarnego kurortu – Mielna. Mielenko wielce różni się od swojego rozpoznawalnego i gwarnego w sezonie wakacyjnym sąsiada. Panuje tutaj spokój oraz cisza, dlatego to odpowiednie miejsce dla umęczonych hukiem i metropolitarnym rozgardiaszem.

Zobaczymy tu zachwycające widoki – na przykład obsadzona leciwymi lipami aleja prowadząca w kierunku Mielna, bądź z rzadka spotykane w naszym kraju, obrośnięte wymagającymi czystego otoczenia porostami, drzewa leszczyny tureckiej w pobliżu drogi w kierunku Chłopów. Pomimo tego w przypadku nabrania woli na morskie rozrywki, atrakcje, puby, dyskoteki, muzykę i kolorowe kramy, można udać się do Mielna chociażby na piechotę – trwać będzie to około 20 minut. Aby dotrzeć do miejscowości Mielno trzeba pójść w kierunku wschodnim, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, oddalonym o 3km, jest fascynująca miejscowość Chłopy, wpisana w całości do spisu zabytków.
Plaża w Mielenku jest całkiem szeroka, piaszczysta, „drobnoziarnista” (z drobną domieszką kamieni, jakie w trochę większej ilości znajdują się raptem na samym brzegu, nieopodal wejścia do wody) i – co najistotniejsze – nie zatłoczona nawet w sezonie wakacyjnym. Wyjście na plażę wiedzie przez las mieszany, ciągnący się obok wydm, a zejście plażowe jest piaszczyste, szerokie, łagodne oraz wygodne. Z fal wystają tak charakterystyczne dla tego regionu drewniane falochrony, gdzie niejednokrotnie odpoczywają ptaki morskie.
W porównaniu z zatłoczonymi kurortami rządzi tu spokój, pomimo tego nie znaczy to, że jest tu pusto i nie ma niczego. Są tu smażalnie i innego typu punkty gastronomiczne, różne kioski i baza noclegowa, na którą przeważnie składają się domy gościnne oraz domki wakacyjne i przyczepy kempingowe. Pełną ofertę prezentującą noclegi w Mielnie oraz Mielenku znajdziesz na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem