Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Gąski

Gąski

Gąski – nieduża miejscowość wakacyjna, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wśród pól, z lasem na zachodzie, w pobliżu Mielna. Najstarsze wspominki o miejscowości pochodzą z pierwszej poł. XVII w.


Największą zaletą miejscowości Gąski jest dość rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, z wałem wydm, malowniczo porośniętym roślinami. Na plażę wiedzie dość dużo zejść – jedne piaszczyste, inne z niezbyt wysokimi schodami. Nieopodal kąpieliska znajduje się postawiona w 19. wieku, wysoka na więcej niż 50 m, zabytkowa, lecz ciągle używana latarnia morska. Światło z latarni, przy dobrej pogodzie jest widoczne z odległości prawie dwudziestu mil morskich. Jest ona, tak jak większość latarń polskiego Bałtyku, udostępniona do zwiedzania – po wspięciu się po 190 spiralnych, wykonanych z granitu schodów, można cieszyć się uroczym krajobrazem morskim, widokiem na Gąski i pobliskie miejscowości. Dodatkowym zabytkiem Gąsek jest neoklasycystyczny Pałac Morski z 2-giej poł. XIX wieku, w którym w dzisiejszych czasach jest ośrodek wypoczynkowy. Z Gąsek warto wybrać się na spacer plażą do sąsiadującej, oddalonej w przybliżeniu ok dwa i pół km letniska Sarbinowo. Po przejściu kolejnych dwóch km urlopowicz znajdzie się w obrębie kolejnego letniska – miejscowości, która nazywa się Chłopy i została cała wprowadzona do indeksu zabytków, dzięki zachowanej zabudowie tradycyjnej osady rybackiej.
Każdy kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, może wybierać wśród wielu rodzajów noclegów – pól namiotowych, kwater, pokoi gościnnych, ośrodków wczasowych czy pensjonatów.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem