Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Białogóra

Białogóra - zachód słońca nad morzem.Między nadmorskimi miejscowościami Karwią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość letniskowa Białogóra. Od Bałtyku oddziela ją pas lasu sosnowego o szerokości około osiemset metrów, a 2,5 kilometra na wschód znajduje się zalesiona wydma, od której miejscowość wzięła nazwę.

Na początku dwudziestego wieku Białogóra rozpoczęła pełnić rolę wczasowiska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym z pewnością piaszczysta, szeroka, niezatłoczona plaża. Dziś z miejscowości prowadzi na nią wygodna szosa wśród lasu, którą można pokonać pieszo bądź skorzystać z miejscowych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę prowadzi po wykonanym z drewna chodniku. Sama plaża w wakacje jest strzeżona przez ratowników, znajduje się na niej też zjeżdżalnia wodna.

Urlopowicze którzy lubią latem pojeździć na rowerze, nie będą zawiedzeni. Istnieje tu wiele szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można wybrać się na eskapadę po okolicy. Rower można też wypożyczyć w jednej z wypożyczalni.

W sąsiedztwie miejscowości Białogóra znajdują się również rezerwaty przyrody – np „Białogóra” – chroniący bagienny las i wydmy razem z borem bażynowym. To też miejsce lęgowe żurawi, z palety flory można w tej okolicy spotkać: trzy typy rosiczki, wrzosiec bagienny czy woskownicę europejską. Drugim rezerwatem jest Babnica – to część lasu bukowo – dębowego porastający stok wydmy, ze starym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.

Białogóra to znakomite miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, które pragną odpocząć od hałasu miasta. Znajduje się tutaj też stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz przystosowana do możliwości finansowych turystów.

Będąc w Białogórze warto odwiedzić pobliskie duże kurorty jak Łeba – ok 25 kilometrów na zachód i skorzystać z okazji i odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, w kierunku wschodnim, po przebyciu zaledwie 20 – 30 kilometrów trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry i latarni morskiej w Rozewiu, czy Władysławowa. A kawałek dalej rozpoczyna się słynna Mierzeja Helska ze kultowymi miejscowościami wczasowymi: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Szukasz noclegu w Białogórze? Sprawdź bogatą ofertę na stronie: www.bialogora.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem