Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Łeba

Łeba hotel

Jeślibyśmy w krzyżówce wyczytali frazę – słynny kurort nadbałtycki – Łeba aż sama się pcha na wargi. Miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana jest między dwoma jeziorami Łabsko i Sarbsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. Niedawno, w 2007 r., mająca niecałe cztery tysiące mieszkańców Łeba celebrowała 650-lecie nadania statutu miasta, miasto jest również siedzibą gminy.

W kierunku zachodnim od Łeby rozciąga się Słowiński Park ze popularnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Łabsko oraz Gardno. Na wschód od miasta także ochrania się naturę – w 1976 r. został zorganizowany Rezerwat Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami.
W grodzie z istotnie długą historią łatwo natknąć się na zabytki – na przykład z nieomalże wiek młodszą szkieletową wieżą. Na lewym brzegu rzeki Łeba odnaleźć można resztki murów dawniejszego, gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja z 14 stulecia.
Lecz zabytki to nie najważniejszy powód wizyty tłumów urlopowiczów co roku. Jest nią morze i plaża z masą atrakcji. Łeba to ponad 10 kilometrów rozległych, o jasnożółtym, drobnym piasku plaż. W sezonie letnim urządzane są tutaj dwa spore chronione kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, iż każdy odszuka coś dla siebie – ludne, wielobarwne części, jak i prawie opuszczone, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce aktywnego wypoczynku. Można tutaj udać się na spacer jednym spośród ustalonych szlaków: południowym, spacerowym bądź północnym – wiodą one przez malownicze tereny, zwłaszcza do Słowińskiego Parku czy dookoła pobliskich jezior. To miejsce znają także windsurferzy – urządzane są tu mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu wodniackiego. Są tu też szlaki dla kajakarzy o różnym stopniu trudności, a wszystkich turystów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko oraz Morzu Bałtyckim.
Łeba to niewątpliwie ludny kurort, ze wszystkimi tego skutkami. Znajdziemy w tym miejscu bez liku wszelakich obiektów gastronomicznych, kafejek, restauracji, wielką liczbę budek z pamiątkami i rozmaitą bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery oraz pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym zaledwie wczasowicze pomyślą.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem