Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Trzęsacz

TrzęsaczTrzęsacz to prawdopodobnie w największym stopniu znana miejscowość w nadmorskiej gminie Rewal. Ową renomę zawdzięcza ruinom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został zbudowany ok 2 kilometrów od klifu, z biegiem lat morze zabierało jednak wybrzeże i w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół oddzielało jedynie 13 m.

Morze było nieugięte i w tysiąc dziewięćset pierwszym r. runęła pierwsza, północna ściana świątyni. Ostatnie zsuniecie było w 1994 roku zostawiając zaledwie resztki ostatniej południowej ściany. Współcześnie urwisty brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed niszczącą działalnością morza.

Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do neogotyckiego kościoła w środku miejscowości czy zespołu pałacowo folwarcznego z II poł. XVIII stulecia z obszernym parkiem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.

Trzęsacz to oczywiście również uroki kąpieli słonecznych – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Co prawda, na plażę, przez wzgląd na wysoki klif, prowadzą strome schody, jednakże za to na przedłużeniu ich, znajduje się taras widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą okolicy i ruin kościoła.

Kolejną atrakcją tej nadmorskiej miejscowości stanowi ciągnąca się tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W sezonie letnim można udać się na przejażdżkę wagonikami w stylu retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – szczególnie pociechy będą zadowolone z tej wycieczki. W 2012 kolejka ta przechodziła odnowę i z początkiem lata 2013 powita wczasowiczów jeszcze urokliwsza.
Będąc już w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Można w nim skorzystać z lekcji jeździectwa, czy też szlifować swoje umiejętności jeździeckie.

Rozpatrując powyższe ciekawostki letniska wypada zastanowić się czy nie warto wybrać się do Trzęsacza na wakacje. Noclegi w Trzęsaczu (http://www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie), wzorem w wielu morskich wczasowiskach, to różnorodna oferta zarówno pod względem finansowym tak jak i pod względem proponowanego standardu i komfortu.

Więcej informacji o Trzęsaczu odnajdziesz na stronie: http://www.trzesacz.info.pl

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem