Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w Zachodniopomorskiem, jednocześnie to jedno z bardziej kojarzonych wczasowisk. Najwcześniejsze wskazówki o miejscowości pochodzą z końca czternastego stulecia gdy działała tutaj gospoda.
Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu w latach 30-tych 19. w. z kolei w 1914 roku w Rewalu wypoczywało już przeszło dwa tys. wczasowiczów, w największej części rezydentów Berlina i pobliża.

Wczasowisko Rewal usytuowane jest na stromej skarpie, a podstawowe zejście na piaszczystą plażę wiedzie udostępnionymi w 2009 r. schodami z punktem widokowym – ukochanym przez turystów miejscem, przede wszystkim wizytowanym o zmierzchu. Na plaży przykuwa wzrok także przystań rybacka razem z łodziami rybackimi, na tle których urlopowicze nadzwyczaj często się fotografują. Niedaleko przystani rybackiej umiejscowiono monument Rybaka i Aleja Zakochanych wraz z ławeczką Romea i Julii.
Przez miejscowość przechodzi też sprawna wciąż, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy można udać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w „ciuchcię” z 1952 r., na wycieczkę do okolicznych miejscowości. Rewal kładzie w podobny sposób wielki nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny sposób transportu i odwiedzania pobliskiej okolicy. Bezdyskusyjna zaletą wypożyczalni jest fakt, że rowery można wynająć w jednej z miejscowości zaś zwrócić w całkiem innej. Co więcej, za transport roweru z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej.
Rewal to tłumny kurort z wielką ilością kawiarń, kiosków z pamiątkami, miejsc zabawy, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To dodatkowo miejscowe centrum kulturalne, w szczególności latem. Z miejscowego amfiteatru pobrzmiewa muzyka niemal przez całe wakacje – odbywa się tutaj 30 do 50-ciu imprez artystycznych. Koncertowali w tym miejscu na przykład Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, i The Animals lub Goran Bregović. Wczasowisko zaprasza dodatkowo na występy gwiazd kabaretu – byli tutaj Koń Polski, Rak, OTTO, Jerzy Kryszak (TUTAJ <– znajdziesz informację o imprezach w Rewalu).
Noclegi w Rewalu to rozmaita oferta dostosowana do potencjału finansowego oraz upodobań wczasowiczów. Znajdziemy tutaj ośrodki wczasowe, domy wczasowe oraz gościnne, pokoje i kwatery i pola namiotowe oraz kempingi.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o Rewalu zapraszamy na stronę: www.rewal.com.pl

 

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem