Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wieś (niewiele ponad 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem, w przymorskiej gminie Rewal. Ma ona w tej okolicy znaczny wkład w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala lecz i okolicznych miejscowości. Przede wszystkim, jest tutaj czysto, są ścieżki rowerowe, szerokie chodniki, sporo ławeczek, kwiatów oraz…

kubłów na śmieci. Poza tym, wiele kąpielisk w miejscowościach, włącznie z tym w Pustkowie, jest niejednokrotnie wyróżnianych renomowaną „Błękitną Flagą”.

Lokalizacja w gminie Rewal ma jeszcze inne plusy – obok, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) znajduje się przystanek Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. Latem warto wybrać się na wycieczkę składem retro z pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie Rewal funkcjonuje także sieć rowerowych wypożyczalni, wyraźną zaletą wypożyczalni jest to, że rowery można wynająć w jednej z miejscowości a zwrócić w całkiem innej. Na dodatek, za transportowanie roweru z rewalskiej wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej.

Jeżeli ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to chce relaksować się na plaży. Ta w Pustkowie znajduje się u stóp niewysokiej skarpy, jest piaszczysta oraz całkiem szeroka. Dodatkową zaletą dla rodzin z małymi dziećmi i urlopowiczów z dysfunkcją ruchową jest zejście na plażę dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest tu również dużo miejsc dogodnych do spacerowania.

Od 2007 r. Pustkowo ma nietypową atrakcję – to kopia krzyża, jaki jest na Giewoncie. Postawiony on jest tuż przy morzu, na urwisku. Nawiązuje on do słów Papieża Polaka, mówiącym o giewonckim oryginale – iż patrzy na nasz kraj od Tatr po morze.

Pustkowo to dodatkowo kapitalna baza wypadowa dla turystów, którzy uwielbiają odwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest ok 40 kilometrów, w drugą stronę, w podobnej odległości położony jest Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), można wybrać się w rejs po Bałtyku albo zal. Kamieńskim.

Pustkowo dysponuje całkiem dużą bazą gastronomiczną, na jaką składają się raczej nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z hamburgerami oraz lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie (pełna oferta – http://www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie) to przeważnie domy gościnne, domki wakacyjne, pokoje i kwatery oraz pola namiotowe.

Więcej informacji o Pustkowie i najbliższym sąsiedztwie uzyskasz na stronie: http://www.pustkowo.info.pl

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem