Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Pobierowo

Pobierowo

Kiedy ktoś wypatruje faktycznie zadbanej plaży, chce wypoczynku wśród sosen, z daleka od zanieczyszczeń – Pobierowo będzie świetnym miejscem. Pobierowo swoją wczasową karierę zapoczątkowało na początku dwudziestego wieku gdy zaczęto sprzedawać działki leśne pod budowę domków wypoczynkowych.

Do wybuchu drugiej Wojny Światowej postawiono tu ok tysiąc budynków. Było to jedno z bardziej lubianych miejsc letniego wypoczynku berlińczyków. Stworzono też siatkę połączeń autokarowych z Berlinem na tę okoliczność.
Pobierowo to nie jedynie śliczna, ale dodatkowo regularnie sprzątana plaża. Sceptyków może przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, jaki przyznawany jest jedynie takim obiektom, które spełniają rygorystyczne normy czystości środowiska, gospodarki ściekowej, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały ten certyfikat. By dostać się na plażę, należy przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Główne zejście wiodące na plażę jest łagodne i przejście nim nie powinno stanowić problemu dla wczasowiczów.
Jedną z bardziej interesujących atrakcji, wspieraną przez tutejsze władze gminne, jest wakacyjna Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, iż plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Zajęcia sportowo rekreacyjne przystosowane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wydzielono kawałek obszaru plaży, na którym zorganizowano miejsca do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktora można ćwiczyć, tańczyć albo medytować. Co więcej miejscowość ta położona jest dosłownie wśród sosnowych lasów co zapewnia prozdrowotny mikroklimat.
Ciche i spokojne jesienią, zimą i wiosną Pobierowo, razem rozpoczęciem wakacji przekształca się w ożywiony kurort. Wówczas, aby spełnić potrzeby zjeżdżających tutaj tłumnie letników, w Pobierowie sprawnie rozpoczynają działalność stragany, sklepiki, bary i wesołe miasteczka; a zamknięte jesienią, zimą i wiosną restauracje i kawiarnie rozpoczynają „sezon”. Także baza noclegowa, w skład której wchodzą różnego typu ośrodki wypoczynkowe, domki nad morzem, pensjonaty oraz domy wczasowe, przeważnie jest dostępna w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, aczkolwiek corocznie przybywa również obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.
Po więcej informacji o Pobierowie i jego najbliższej okolicy zapraszamy pod adres: www.pobierowo.info.pl

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem