Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Ostrowo

Ostrowo

Między Karwią na zachodzie oraz Jastrzębią Górą na wschodzie leży licząca około 500 mieszkających na stałe mieszkańców wioska Ostrowo. Formalnie, to część miejsko-wiejskiej gminy Władysławowo.

Okolica położonego na niewielkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zalewana i tereny na wzniesieniu tworzyły wyspę – stąd też nazwa miejscowości (ostrów – wyspa).

Wprawdzie do brzegu Bałtyku jest około jednego kilometra, to wyznaczone są tutaj 2 strzeżone letnie kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Kolejnego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to oaza spokoju, w pobliżu znacznych ośrodków wypoczynkowych – Jastrzębia Góra (około 4 km), Władysławowo (około 10 km). Stąd blisko także na Mierzeję Helską bądź do obfitującego w atrakcje Trójmiasta.
Lokalizacja ta przypadnie do gustu miłośnikom natury. Zlokalizowano w tej okolicy rezerwat „Bielawskie Błota” – nazwa wywodzi się od białego puchu wełnianek, w dużych ilościach kwitnących tutaj każdego roku w maju. To miejsce, w jakim zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek – przykładowo żurawie. Wytyczone są tutaj także dwa rezerwaty: „Woskownicy Bielawskiego Błota” i „Moroszka Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.

We wsi Ostrowo kultywuje się też tradycje kaszubskie, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, w noc świętojańską płoną sobótkowe ognie, a w czasie Bożego Narodzenia – Godów – spotkać można gromady barwnych kaszubskich przebierańców.

W sezonie wakacyjnym przebywa tu około 2 tys. turystów. Aby zaspokoić ich potrzeby funkcjonuje tutaj dużo smażalni, barów oraz punktów małej gastronomii. Natomiast noclegi w Ostrowie to różnorodna oferta: pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe, kwatery, pokoje i domki letniskowe w Ostrowie.

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem