Łazy noclegi, informacje, wczasy, atrakcje w Łazach. Zapraszamy do Łaz.

Chałupy

Chałupy

Znana miejscowość letniskowa Chałupy znajduje się na Mierzei Helskiej, zaledwie 8 kilometrów od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 r., aczkolwiek sama wioska ma starsze korzenie.

W 1922 roku poprowadzono przez Chałupy linię kolejową łączącą Władysławowo z Helem. Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w wzięty kurort nadmorski.

Dzisiejsze Chałupy to nade wszystko legendarny ośrodek windsurfingu oraz kitesurfingu. Chałupy, dzięki położeniu nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to idealne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto natomiast posiada już spore umiejętności w tych dyscyplinach ma sposobność przetestować swoje siły na otwartym Morzu Bałtyckim. Funkcjonuje w tej okolicy wiele szkółek i wypożyczalni sprzętu, przeto każdy zdoła spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. Co więcej, rok rocznie, w Chałupach odbywają się regaty starych łodzi rybackich.

Chałupy to również, albo nade wszystko, plaża oraz związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. Przy ulicy Bosmańskiej, w sezonie urlopowym funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Wczasowiczów wita czysta, piaszczysta oraz szeroka plaża, poza tym nie ma na niej tłoku. W pobliżu miejscowości znajduje się plaża nudystów, którą pod koniec lat 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozsławił Wodecki.

Jeśli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując wczasy, być może skusisz się na Chałupy? Baza turystyczna oraz gastronomiczna jest w tym miejscu tak różnorodna, iż każdy winien znaleźć coś co będzie się mu podobać.

Więcej o Chałupach na stronie: www.chalupy.net.pl

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy RusałkaOśrodek Wypoczynkowy Rusałka

Mielno nad morzem

Mielno - informator turystyczny - noclegi, atrakcje, informacje

Domki nad Morzem

domki nad morzem